İptal ve İade Koşulları

Mâye Design
Satın aldığım ürünleri iade edebilir miyim?

Ürünlerin el yapımı olması ve sipariş üzerine hazırlanması sebebi ile iade ve değişim yapılmamaktadır.

Ancak ayıplı sayılabilecek, kullanılamayacak durumda olan ve arızalı ürünlerde iade veya değişim yapılmaktadır.
İadeler orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Ürün Eksik olmamalıdır.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

İade koşulları nelerdir?

Sitemizden yapacağınız her alışveriş size satış sözleşmesi ile ulaştırılmaktadır. Bu satış sözleşmesinde ürünlerin size birebir aynısı ve sitede teşhir edildiği şekilde ulaşacağı garantisi verilmektedir. Ürünlerle ilgili tüm boyut renk ve detaylar için sorularınızı bize iletişim kanallarından yöneltebilirsiniz. Tereddüt duyduğunuz ya da bütünlüğünü anlayamadığınız ürünün siparişini vermemenizi rica ederiz. Üretilen ürünün geri dönüşümü yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz ürün sitemizde yer alan görseldeki gibi değilse, ya da kusurlu bir ürün gönderilmiş ise teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz.

* Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

* Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

* Baskılı ürünler, isme hazırlanmış özel ürünler, isteğe bağlı olarak konsept dışı üretilmiş ürünlerin iadesi ayıplı olmadığı takdirde kesinlikle kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün kusurlu ise yurtiçinden MNG Kargo ile gönderdiğiniz takdirde kargo bedeli firmamızca karşılanmaktadır.
Ürün iadesi için www.mayedesign.com sitemizde “Üyelik / Siparişlerim” sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir, info@mayedesign.com e-posta adresimize mail atarak, Bize Ulaşın sayfamızdan  ya da 0552 374 7482 numaralı whatsapp hattından  mesaj yazarak iletebilirsiniz.

Sipariş iade talebiniz incelendikten sonra onaylanması halinde, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise yine aynı kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Ürünlerin el yapımı olması ve sipariş üzerine hazırlanması sebebi ile iade ve değişim yapılmamaktadır.

Ancak siparişinizin üretimi başlamamış ise, sipariş iptali veya ürün seçenek değişimi için www.mayedesign.com sitemizde “Üyelik / Siparişlerim” sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir, info@mayedesign.com e-posta adresimize mail atarak, Bize Ulaşın sayfamızdan  ya da 0552 374 7482 numaralı whatsapp hattından  mesaj yazarak iletebilirsiniz.

Sipariş iptal talebiniz incelendikten sonra onaylanması halinde, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise yine aynı kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İptali onaylanan ürünlerimin ücret iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İptal talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak;

* Alışverişin ödemesi kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza,

* Alışverişin ödemesi havale/EFT yoluyla yapıldıysa banka hesabınıza yansıtılacaktır.

Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Siparişimdeki ürün / ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürünler birbiri ile aynı değilse ürünlerinizle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurmak için www.mayedesign.com sitemizde “Üyelik / Siparişlerim” sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir, info@mayedesign.com e-posta adresimize mail atarak, Bize Ulaşın sayfamızdan  ya da 0552 374 7482 numaralı whatsapp hattından  mesaj yazarak iletebilirsiniz.

Başvurunuzun ardından MNG kargo ile XXX firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Kısıklı Mh. Sadrazam Sk. No:18/1 daire:5  Üsküdar, İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

Ürünleriniz mayedesign.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürünler adresinize yeniden gönderilir.

İade ürünlerini gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürünleriniz tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 10 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Ürününüzün durumunu, “Hesabım”ın altındaki “Siparişlerim” sayfasından takip edebilirsiniz.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

Abone olun

Yeniliklerden ve kampanyalarımızdan haberdar olun